Rozvody vzduchu ComfoFresh

Rozvody vzduchu sú dôležitou súčasťou rekuperácie. Ich kvalita sa podstatne podieľa na správnej funkcii rekuperácie. Hlavné kritéria kvalty rozvodov vzduchu sú hygienická prevádzka, dobrá čistiteľnosť, dobré tlmenie hluku a v neposlednom rade aj jednoduchá montáž. Rozvody vzduchu Zehnder ComfoFresh spĺňajú všetky uvedené kritéria. Podľa spôsobu montáže sú v ponuke rozvody vzduchu Zehnder InFloor (vo vnútri podlahy) a OnFloor (na podlahe).

Súčasťou rozvodov vzduchu Zehnder sú aj izolované potrubia ComfoPipe Compact a ComfoPipe Plus pre napojenie rekuperačnej jednotky do exteriéru a exterierové fasádne mriežky.

Hlavné komponenty rozvodov vzduchu InFloor

InFloor je hviezdicový rozvod vzduchu, ktorý spĺňa horeuvedené kritéria pre rozvody vzduchu.

 

Hlavné komponenty rozvodov vzduchu OnFloor

OnFloor je plochý rozvod vzduchu z hadíc ComfoTube Flat 51 vhodný všade, kde je nedostaok miesta na výšku pre uloženie potrubia.

Izolované potrubia a exterierové fasádne mriežky

Izolované potrubia Comfopipe Compact a Comfopipe  Plus sú z extrudovaného polypropylénu, čo zaručuje ich parotesnosť, ktorá zabraňuje nežiadúcej kondenzácii vodných pár. Comfopipe Plus majú hrúbku izolácie až 43 mm a preto sú vhodné hlavne pre pasívne domy.